П`ятниця, 29.03.2024, 10:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Південна ЗОШ І-ІІІ ступенів

Хмаринка тегів
Наш чат
200
Корисні сайти
Реклама
Свята сьогодні
Погода
Статистика
Лічильник
Анекдоти
Година в Києві

Наша школа

З історії школи

   В роки колективізації сільського господарства дорога до освіти дітям нашого села проходила через Чкалівську школу. Окремі діти вчилися і в школах міста Нікополя. Споряджаючи своїх дітей в дорогу до знань, батьки заспокоювали їх словами: «Колись і в нас буде своя школа, ми її збудуємо власними руками».
   1939 рік. Всі жителі села вийшли на будівництво школи: валькували стелю, мазали стіни. Коли будинок був готовий, в ньому розмістилася фермівська контора, служив цей будинок і гуртожитком для робітників. Жителі села вимагали відкрити школу в селі.
   З першого вересня 1945 року відкривається початкова школа.
   Першими вчителями були Величко Галина Федорівна та Мясушкіна Оксана Федорівна. Вони удвох вели три класи (учні, починаючи з четвертого класу ходили до Чкалівської школи).
   В серпні 1951 року Нікопольським райвно було призначено на ферму №1 радгоспу імені Куйбишева двох вчителів Мойсу Євстрата Євдокимовича – директором і вчителькою Мойсу Анну Семенівну. Мойса Є.Є. згадує: «З 1951 року школа стала самостійною і називалась Куйбишевська початкова школа №1. Згодом, коли село стало рости і райвиконком дав йому назву Південне, то й школа стала розміщатись по вулиці Чкалова в будинку №14 і займала лише одну кімнату на 28 квадратних метрів. Навчання проходило в дві зміни. В 1961 році школа розширилась. Стало дві класні кімнати. Навчання стало вестись в одну зміну. В 1964 році радгосп Куйбишевський розпочав будівництво приміщення школи на чотири класні кімнати з кухнею і їдальнею. В 1966 році школа була готова і 1966-1967 навчальний рік розпочався в новій школі».
   Коли в 1966 році відкрили нову початкову школу, класи були розділені. Директором школи працював Мойса Є.Є.,
   З 1978 по 1980 рік директором школи працював Марченко Василь Порфирович. В цей час працювало три вчителі, а на роботу з групами продовженого дня присилали дівчаток з педучилища. В класах було по 16-20 учнів. В 1980 році директором школи була призначена Кисіль Лідія Лаврентіївна, яка працювала на цій посаді до відкриття середньої школи в 1985 році.
   Село розбудовувалось, в 1974 році ферма №1 (теперішнє с.Південне) була відокремлена від Куйбишевської птахофабрики і організована в радгосп Чкалівський. Кількість жителів села швидко почала рости. Були забудовані нові вулиці, почали будувати двоповерхові будинки, учнів ставало все більше і більше. Учнів 4 -10 класів возили в Чкалівську СШ автобусами, роблячи по дві ходки, щоб перевезти всіх дітей. Оскільки діти були приїзджими, то виховна робота, що проводилася в позаурочний час дуже часто обходила їх. Діти пропускали школу, запізнювались на автобус. Батьки, громадськість села почали вимагати, щоб у селі була своя середня школа.
   Вирішено було будувати школу за проектом Полтавського проектного інституту. В 1983 році закладено фундамент школи.
   Першого вересня 1985 року почала існування нова Південна середня загальноосвітня школа.
   Весною 1985 року був призначений новий директор школи – Карапуд Іван Кіндратович, який очолював колектив школи 12 років. Він – людина слова і діла. Якщо пообіцяв щось зробити, то неодмінно зробить. Вмів знаходити спільну мову з керівниками господарств та району. Директор вмів організувати людей до роботи, згуртувати їх, вмів показати свій колектив. Велику увагу приділяв створенню матеріальної бази школи. Завдяки його зусиллям вона майже кожного року посідала одне з призових місць з підготовки до нового навчального року. Іван Кіндратович має звання «Відмінник народної освіти», та «вчитель – методист».
   Естафету керівника школи у 1998 році прийняв досвідчений вчитель Орловський Олексій Прокопович, який відзначається високим професіоналізмом, власним стилем, талантом.
   Вчителі школи, уміло використовуючи благодатний місцевий потенціал, зробили помітний внесок у розвиток спорту на селі. Наказом Державного комітету України з питань фізичної культури та спорту в 2000 та 2001 році Південна ЗОШ посіла перше місце у Всеукраїнському конкурсі на кращу організацію та проведення навчальної, фізкультурно-масової та оздоровчої роботи.
   Дякуючи кропіткій праці вчителів фізичної культури Пацюка Сергія Івановича та Орловського Олексія Прокоповича – єдиного на весь район вчителя фізкультури, що здобув високе звання Заслужений вчитель України, нашими учнями були здобуті неодноразові перемоги районного та обласного рівня.
   Школа має найбільшу колекцію переможців та призерів змагань серед 23 шкіл району.
   Починаючи з 2006 року і до сьогодення директором Південної ЗОШ працює Січкаренко Андрій Володимирович. За короткий час роботи в школі показав себе людиною слова і діла, зумів знайти спільну мову з керівництвом господарств та району. Талановитий педагог безмежно закоханий у свою справу, постійно шукає нових форм і методів навчання та виховання учнів, прагне не відставати від вимог сучасної педагогічної науки. Андрій Володимирович має звання – «Вчитель – методист».






Пошук
Опитування

Чи подобається Вам навчатися/працювати в школі?

Результат опроса Результати
Все опросы нашего сайта Архів опитування


Кількість голосів: 16
Символіка школи





Урочиста пісня

За роком рік, минає час,
І ювілей сьогодні в нас.
Вже чверть століття радісно
Стрічаєш дітвору.
За батьківське тепло твоє,
Що серце віддала своє,
Вклоняємося до землі –
Дорослі і малі.
У Південнім наша школа,
Світло й радісно довкола
І заходить в клас учитель,
Починається урок.
Тут зростаємо, мужніємо,
Про життя щасливе мріємо,
Школа, школа, рідний клас –
Наших мрій весняний вальс.
Якщо у серці біль розлук,
То школа й вчитель – кращий друг.
І серце защемить не раз
Від спогадів і мрій.
Найкраще, що було у всіх,
Шкільні роки, дитинства сміх,
У світ щасливий юності,
Приходьте, раді вам!
Слова вчителя світової літератури: Мельничук Н.О.
Новини України
завантаження...

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz